Forum mieszkańców bloków przy ul. Obozowej 38B oraz 38C

Witamy na forum mieszkańców bloków przy ul. Obozowej 38B oraz 38C w Krakowie. Zapraszamy wszystkich chętnych do dyskusji związanych z naszym osiedlem, okolicą i nie tylko.


#16 2011-12-21 16:26:52

 krzysztof

Administrator

Skąd: Obozowa 38B, klatka III
Zarejestrowany: 2011-09-07
Posty: 408
Punktów :   -1 

Re: Remonty od A do Zet

Widzę, że więcej jest takich amatorów-stolarzy jak ja Szafa jeszcze przede mną. Na razie wykonałem 80% kuchni. Efekt całkiem niezły ale jak napisano powyżej czasu trzeba trochę poświęcić i mieć duuużo cierpliwości. Nie żebym nie chciał zapłacić za gotowe ale po dwóch ekipach fachowców musiałem wziąć sprawy w swoje ręce. Nie wiem czy mam takiego pecha, jestem naiwny a może po prostu każdy chce tylko wydrzeć kasę i zrobić byle było. Koleś-firma nr 1: 1100zł/mb (fronty standardowe - płyta z okleiną, nie mdf) zamiast przywieźć gotowe meble to wprowadził się do mnie do kuchni wraz z tarcicą i narzędziami. Inaczej mówiąc zrobił sobie zakład stolarski. Do skręcania płyt używał zwykłych wkrętów do drewna zamiast konfirmantów. Jak się przewierciło tak było. Tu płyta pękła, tu coś się odłamało, 4 odcienie okleiny kładzione żelazkiem, horror ... wyleciał po pierwszym dniu (jak się dowiedziałem zamierzał u mnie spędzić 3 dni). Firma nr 2 - udaliśmy się do dużej firmy handlującej meblami od wielu lat i oferującej meble na zamówienie, dużo później okazało się, że do tych usług mają podwykonawcę i właściwie dopiero z nim rozpoczynają współpracę. Meble były na pierwszy rzut oka OK. Potem się okazało, że pomimo pomiarów nie pasują, nie da się w montować AGD, półki się chwieją, nie ma uzgodnionego osprzętu .... Opłaciłem montaż i to dopełniło czary goryczy. Panowie zamontowali cały dół, górę oraz blaty w niecałe 40min (łącznie z przerobieniem szafki) ... efektu nie muszę opisywać. Po tym jak tego samego dnia spadła na mnie górna szafka złożyłem reklamację do firmy-matki a następnie jeszcze 2 kolejne. W efekcie rozstaliśmy się ugodowo, zatrzymałem część materiału.
Szkoda, że forum nie powstało wcześniej

Offline

 

#17 2011-12-21 17:36:20

saark18

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-26
Posty: 154
Punktów :   

Re: Remonty od A do Zet

właśnie dla tego mam alergię na fachowców...ja miałem tylko trzech.spawacza - 1.5 h pracy - 500zł. bo rury z gazem sam nie przespawam i próby nie zrobię, elektryka - 2 h pracy - 350zł - bo wywalałem dwie absurdalne ściany w których niestety znalazłem główną wiązkę na mieszkanie.pewnie bym doszedł jak to połączyć ale... no i speców od montażu drzwi.ale na nich złego słowa nie powiem.jeżeli chodzi o kuchnie to już poszedłem po linii najmniejszego oporu....:)Ikea.ale poskładałem sam.dwa dni montażu z wycięciem zlewozmywaka...po prostu po dwóch miesiącach żarcia z dostawą i na sucho zamarzyłem o czymś gotowanym i smażonym .
  jeszcze jedna sprawa mi się przypomniała.Otóż przed magazynem Max Flizu są wystawiane końcówki kolekcji. odkryłem to przypadkowo odbierając swoje zamówienie.Są to normalne płytki pełnowartościowe tylko w małych ilościach. kupiłem z tego na prawdę za małe pieniądze płytki nad blat.normalnie były w chorej cenie.

Ostatnio edytowany przez saark18 (2011-12-21 18:18:00)

Offline

 

#18 2011-12-22 11:46:33

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Re: Remonty od A do Zet

Jeśli chodzi o kuchnię: zamówiłem w Expert Kuchnie, a dokładnie w jednym z 5 salonów w Krakowie "Magdalena"
http://www.expert-kuchnie.pl/studia_kuc … krakow.htm
Jeszcze nie wiem jak zrobią . Najpierw chciałem zamówić u poprzedniego wykonawcy naszych mebli kuchennych i szafy: Salonik Meblowy (wyszły ok i 4 lata nic się z nimi nie dzieje), ale za 4m naszej nowej kuchni z frontami z MDF foliowanego teraz krzyknęli 7500, a Expert koło 5000 z montażem.
Chciałem w Ikei, ale wychodzi koło 4500 + montaż.

Offline

 

#19 2012-01-02 13:25:29

sabinas

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-12-18
Posty: 13
Punktów :   

Re: Remonty od A do Zet

Sebastian   Dziękuje  bardzo  ,  z  hurtowni  paneli na pewno  skorzystamy .  Kuchnia  chyba  jednak  z Ikei  będzie  

A mieszkanie nasze  to na  parterze  w 38b

Ostatnio edytowany przez sabinas (2012-01-02 13:26:41)

Offline

 

#20 2012-01-02 21:45:14

Mateuszu

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-26
Posty: 88
Punktów :   

Re: Remonty od A do Zet

Zdecydowanie polecam firmę http://www.skupien-meble.pl/

Bardzo wysoka jakość wykonania, terminowość i fachowość montażu. Szczerze polecam, cała moja rodzina zamawia meble w Izdebniku u Pana Pawła. U mnie (tj na Obozowej) kuchnia będzie z końcem stycznia, a wcześniej służę rekomendacją, bądź na Ruczaju ul Piltza można oglądnąć już zamontowaną kuchnię u znajomych aby potwierdzić profesjonalizm. Ceny w zależności od materiału oczywiście, najpopularniejszy lakier połysk około 1300zł mb kuchni, wliczając osprzęt blum.



PS

Drodzy Sąsiedzi,

jak się uporaliście z rurą gazową w przedpokoju? Jakaś zabudowa, szafeczka czy  może przeróbka?

Z góry dzięki

Ostatnio edytowany przez Mateuszu (2012-01-06 21:06:42)

Offline

 

#21 2012-01-08 22:53:41

bąbelki

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-01-08
Posty: 16
Punktów :   

Re: Remonty od A do Zet

Witamy,
jeśli chodzi o meble to polecamy firmę Fuerte design http://www.fuertedesign.pl/ .wszystkie meble  mamy z tej firmy i są super. niektóre ze zdjęć w galerii są od nas z mieszkania więc możecie sprawdzić że jest nietypowo i mega indywidualnie:) w razie czego służymy rekomendacją:)

Ostatnio edytowany przez bąbelki (2012-01-08 22:54:42)

Offline

 

#22 2012-01-13 21:48:29

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: Remonty od A do Zet

Ja mebelki robiłem tu: http://www.avangarde-design.pl/
Wykonanie super, co prawda trzeba było stać nad monterami ale po rozmowie z szefme Panem Piotrem wszystko super. Przedewszystkim solidnie, terminowo i szybko.
Dwa tygodnie od zamówienia i gotowe dwie potężne szfy wnękowe oraz kuchnia, montaż to 3 dni.
Cena wydaje się konkurencyjna, porównywałem z innymi stolarniami na terenie krakowa i okolic.

Offline

 

#23 2012-01-16 22:34:38

Mateuszu

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-26
Posty: 88
Punktów :   

Re: Remonty od A do Zet

Hej,

ma ktoś z Was może siłę w mieszkaniu? Chodzi oczywiście o montaż indukcji w kuchni.. rozmawiałem z właścicielem firmy która wykonywala instalacje, mówił ze każdy ma w mieszkaniu przewód 5x6mm^2 czyli super iże wystarczy złożyć wniosek na Łagiewnicką, zapłacić po 148zł za każdy dodatkowy kilowat no i zlecić komuś "przesznurowanie skrzynki" plus wiadomo osobny przewód 5x2,5mm do samej plyty. Czy ma ktoś jakieś doświadczenia?

Offline

 

#24 2012-01-16 22:58:44

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: Remonty od A do Zet

ja położyłem 30m przewodu podczas wykańczania, jeden koniec wprowadziłem do tablicy z bezpiecznikami a drugi zakończyłem w puszce w miejscu gdzie mam płytę grzejną. Wniosku jeszcze nie składałem, ale wychodzi zdaje się ~170zł brutto / 1kW, więc póki co odpuściłem ze względu na koszta.  Teoretycznie podpięcie to przeprowadzenie przewodu od licznika do mieszkania, wymiana licznika oraz zabezpieczeń

Offline

 

#25 2012-01-16 23:01:33

 czupens

Użytkownik

3660503
Skąd: 38c kl V
Zarejestrowany: 2011-09-27
Posty: 42
Punktów :   

Re: Remonty od A do Zet

hej , z tego co mi wiadomo ze skrzynki z klatki są poprowadzone odpowiednie przewody do mieszkania (przewidzieli taką możliwość), wystarczy złożyc wniosek o zwiększenie zapotrzebowania i na klatce zrobią Ci to z zakładu energetycznego ( wraz z licznikiem), niestety za poważną opłatą. Natomiast w mieszkaniu uprawniony elektryk zrobi Ci to co sobie życzysz.

Offline

 

#26 2012-01-17 00:28:21

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: Remonty od A do Zet

No tak ale po co później kłaść przewód i go maskować albo kuć ściany, skoro można odrazu instalację doprowadzić gdzie się chce a w późniejszym czasie dopełnić tylko "formalności" związanych z podpięciem 3-ciej fazy

Offline

 

#27 2012-01-17 08:13:12

obozoweTango

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-15
Posty: 76
Punktów :   

Re: Remonty od A do Zet

Również rozważaliśmy możliwość podpięcia tzw. siły do mieszkania ale całkowity koszt tego przedsięwzięcia był dość spory i daliśmy sobie spokój. Poza tym było to rok temu nie byliśmy jeszcze właścicielami mieszkania bo jak wiadomo akty notarialne było dopiero późna wiosną a aby robić takie zmiany należało być właścicielem lokalu.

Dlatego mamy też takową płytę indukcyjno-gazową:
http://nowetrendy.pl/html/images/news/800/IGD22S_Mastercook_aranzacja.jpg
Całkowita moc indukcji to 2,8kW także spokojnie na 16A sobie śmiga.

Offline

 

#28 2012-01-17 08:29:37

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: Remonty od A do Zet

ładnie to wygląda, my mamy narazie zwykłą płytę elektryczną elektroluxa a indukcja kiedyś przyszłościowo, zarówno 3-cia faza jest sporą inwestycją jak również koszt porządnej płyty jest jeszcze wysoki. Także wszystko w swoim czasie, byle by mocy w budynku nie zabrakło bo tak jest podobno ograniczona

Offline

 

#29 2012-01-17 14:31:30

saark18

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-26
Posty: 154
Punktów :   

Re: Remonty od A do Zet

rozważałem zamianę gazu na prąd w kuchni.najprawdopodobniej z tego co się dowiedziałem jest zapas mocy na blok.o kosztach podpięcia piszą Sąsiedzi wyżej.mi z zezwoleniem podpięciem i podpisem elektryka wychodziło coś koło 1800 chyba.dodając do tego koszty płyty indukcyjnej, piekarnika i garnków do płyty indukcyjnej odpuściłem temat:) dołożyłem tylko ryjąc w ścianach w najbardziej newralgicznym punkcie kawałek szerokiego peszla na zaś...kupiłem amikę z elektrycznym piekarnikiem i jestem zadowolony. nie dość że dywersyfikuje źródła energii to dodatkowo podobno na razie gaz jest ekonomiczniejszy.po za tym tłumacze sobie że odpada mi skrobanie płyty:)

Offline

 

#30 2012-01-17 14:49:23

obozoweTango

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-15
Posty: 76
Punktów :   

Re: Remonty od A do Zet

Komfort gotowania na indukcji jest nieporównywalny do gotowania na gazie:)
Co do skrobania to już kwestia jak bardzo brudzisz otoczenie gotując:) Ale wydaje mi się że dużo łatwiej wyczyścić płaską powierzchnie płyty indukcyjnej niż zakamarki palników gazowych.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
gopv zielona góra