Forum mieszkańców bloków przy ul. Obozowej 38B oraz 38C

Witamy na forum mieszkańców bloków przy ul. Obozowej 38B oraz 38C w Krakowie. Zapraszamy wszystkich chętnych do dyskusji związanych z naszym osiedlem, okolicą i nie tylko.


#1 2013-12-22 10:52:54

oskiewicz

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-01-10
Posty: 71
Punktów :   

Roboty budowlane za ogrodzeniem - ciężki sprzęt na naszym terenie

Czy ktoś wie, czy nasi nowi sąsiedzi dostali od Wspólnoty jakąś zgodę na operowanie sprzętem na naszym terenie? A w szczególności, na parkowanie ciężkiego sprzętu na noc?
O ile na wjazd Forda Transita jestem w stanie oko przymknąć, o tyle parkowanie przez kilka dni koparki w jednym miejscu i jej praca już mi się nie podoba - za pół roku będziemy się zastanawiać, dlaczego zapada nam się kostka...
Jesli ktoś coś wie, dajcie znać.

Offline

 

#2 2013-12-22 13:12:45

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: Roboty budowlane za ogrodzeniem - ciężki sprzęt na naszym terenie

a w akcie notarialnym zdaje się jest zapis umożliwiający prace dot. prowadzenia robót związanych z instalacjami różnego rodzaju.

Jedynie co to jeżeli coś zniszczą\uszkodzą można ich obciążyć kosztami z tym związanymi - tak by podpowiadała logika.

Offline

 

#3 2013-12-23 09:59:35

oskiewicz

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-01-10
Posty: 71
Punktów :   

Re: Roboty budowlane za ogrodzeniem - ciężki sprzęt na naszym terenie

Jest zapis i ja nie mam zamiaru nic nikomu zabraniać - chodzi mi tylko o to, żeby jakiekolwiek prace z użyciem ciężkiego sprzętu odbywały się za naszą kontrolą i wiedzą. Poza tym, znając budowlańców, rozkopanego trawniczka, nawet jeśli jest go tylko metr, już nie naprawią i przy bramce pozostanie chlew...
Poza tym - niech sobie robią, ale w akcie nie ma słowa o parkowaniu na kilka dni koparki na terenie objętym zakazem ruchu...

Ostatnio edytowany przez oskiewicz (2013-12-23 10:15:07)

Offline

 

#4 2013-12-23 15:28:09

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Re: Roboty budowlane za ogrodzeniem - ciężki sprzęt na naszym terenie

Po co debatować ? Zadzwonić na SM i się wyjaśni - jakoś mi ona w oczy niestety nie wpadła.

Offline

 

#5 2013-12-23 17:49:13

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: Roboty budowlane za ogrodzeniem - ciężki sprzęt na naszym terenie

co do chlewu przecież można ich zmusić do przywrócenia stanu pierwotnego, co do parkowania jak przedmówca: zgłoszenie na SM i sprawa się wyjaśni :-)

Offline

 

#6 2013-12-26 22:16:52

 krzysztof

Administrator

Skąd: Obozowa 38B, klatka III
Zarejestrowany: 2011-09-07
Posty: 408
Punktów :   -1 

Re: Roboty budowlane za ogrodzeniem - ciężki sprzęt na naszym terenie

Krasus ma rację. Podwykonawca pracujący dla MPWiK (wykonują kanalizację w ciągu nieistniejącej ulicy obozowej) zwrócił się do REDUTy z prośbą o wykonanie prac. Na naszym terenie znajduje się bowiem jakaś ważna studzienka, o której nikt z nas nie wiedział bo była zakopana na około pół metra. REDUTA postawiła warunek dotyczący sposobu prowadzenia prac: przywrócenie stanu pierwotnego (najpierw chcieli rozbierać ogrodzenie i bramkę), minimalne uciążliwości i odszkodowanie za wspomniane uciążliwości - 1000zł (prace miały trwać max 2 tygodnie). Następnie podwykonawca wygrzebał z aktu zapis o tym, że MPWiK może robić wszystko co im się tylko podoba. Sprawa obiła się o prawników, którzy potwierdzili stanowisko podwykonawcy. Z odszkodowaniem musieliśmy się pożegnać. Obowiązuje ich jednak konieczność przywrócenia stanu pierwotnego co już wiemy, że w obecnej porze roku jest raczej niewykonalne. Zobaczymy jak teren będzie wyglądał gdy skończą i dopiero wtedy będziemy odpowiednio reagować.

Osobiście uważam również, że wszelkie pozostawianie sprzętu na naszym terenie jest przegięciem i postaram się jutro nawiązać kontakt z podwykonawcą aby tę kwestię wyjaśnić.

Inna kwestia to dlaczego taki zapis znalazł się w akcie notarialnym. Podejrzewamy (to tylko domysł), że Sobola wiedząc o zamiarach MPWiK (studzienka nie wzięła się z nieba) za odpowiednią kwotę zgodził się taki zapis umieścić. MPWiK często stosuje tego typu rozwiązania w sytuacjach kiedy później wspólnota mogłaby zablokować inwestycję.

Offline

 

#7 2013-12-27 11:15:00

oskiewicz

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-01-10
Posty: 71
Punktów :   

Re: Roboty budowlane za ogrodzeniem - ciężki sprzęt na naszym terenie

Panowie, czytajcie ze zrozumieniem - nie chodzi mi o roboty, bo te tak czy inaczej muszą pewnie być zrobione i nic na to się nie poradzi. Chodziło mi głównie o to, że na naszym terenie, ładnie ogrodzona barierkami, stała sobie koparka przez cztery dni, czasem pracując, ale głównie nie i chciałem wiedzieć, czy Reduta o tym wiedziała i czy wykonawca, ktokolwiek to był, dostał na to zgodę, czy nie.

Owszem, dzwoniłem na SM w sobotę rano, ale z nimi jak zawsze - nigdy nie wiadomo czy byli, czy nie, a koparka jak stała rano tak stała i wieczorem.

No i może na przyszłość - jeśli Reduta wie o jakiejś nietypowej akcji i wyraża na nią zgodę, to mogliby jakąś małą notkę powiesić na tablicy ogłoszeń, żeby nie wywoływać zamieszania i niepotrzebnych interwencji. W końcu po to chyba ta tablica jest...

Pozdrawiam i najlepszego w NR!

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.obozowa38bc.pun.pl