JD_33 - 2015-10-14 13:56:30

Witajcie :)

Czy ktoś orientował się w sytuacji zmiany ogrzewania z gazowego na sieć miejską? Z tego co widać na mapach tuż przy Krakowskich Ogrodach znajduje się instalacja miejska.  Zastanawiają mnie koszty owej zmiany i zainteresowanie mieszkańców.

cytrus - 2015-10-14 20:57:42

Ja jestem za

Marta - 2015-10-15 10:22:49

Ja również jestem za.

obozoweTango - 2015-10-15 11:44:09

Abstrakcja. Zdajecie sobie sprawę jaki będzie koszt. Przecie to trzeba rozpruć klatki i łazienki. Nierealne.

kmmareek - 2015-10-15 14:03:03

Ja tego nie "widzę" - choć jakbym miał do wybory mieszkanie z obecnym rozwiązaniem lub mieszkanie z CO z sieci to "wybieram bramkę 2."

Obecne rozwiązanie z indywidualnym ogrzewaniem jest wygodniejsze - ale wolałbym by w budynkach nie było gazu..

Kamil - 2015-10-15 15:13:03

Moim zdaniem ciężko  rozwalanie i remont całkiem nowych łazienek nie koniecznie się wszystkim spodoba. Ogrzewanie, które mamy jest gorsze niż miejskie, ale nie tak znowu złe, żeby przekonać większość do ponoszenia sporych kosztów. Większa szansa będzie, jak przyjdzie do wymiany piecyków.

miechu - 2015-10-15 15:45:52

była by jeszcze opcja samego ogrzewania a di CWU zostawić piecyki, piony puścić klatką schodową i wpiąć w mieszkaniach do najbliższego punktu grzejnego. Niestety zapewne gra nie warta świeczki ze względu na ogrom prac jakie były by do wykonania. No oczywiście zalety również spore już pomijając kwestię wycięcia gazu z budynku.

Oczywiście jeśli była by taka możliwość jestem za pytanie o koszty. Może wysłać by zapytanie o propozycję wyceny do MPEC Kraków.

kmmareek - 2015-10-15 16:01:23

Miechu: to chcesz zostawić gazową CWU, czy jak piszesz później wyciąć gaz ;) ? Tak czy inaczej to se ne da.

JD_33 - 2015-10-15 16:49:19

Napisałam maila w tej sprawie do MPEC, jak będą konkrety będziemy się zastanawiać.
Najważniejsze czy w ogóle się da, po drugie jakie są koszty. Jak się dowiem dam znać.

miechu - 2015-10-15 17:03:45

@kammarek najprościej samo ogrzewanie było by przerobić - pion na klatce (i tak niektórzy chcą remontu klatek) + przekucie ściany i połączenie przy piecyku.

Idealnie było by wywalić gaz całkiem i wszystko zrobić na mpec'u ale to inna bajka i straszny bajzel by się zrobił, dużo przeróbek i prucia ścian a tu hmmm koszty raz, że wspólnoty w związku z instalacją pionów i przyłącza, dwa koszty indywidualne w związku z przeróbkami instalacji domowej.

Czemu piszesz, że się nie da. Da się tylko koszty, no chyba, że jakieś dofinansowanie w związku z przejściem na "ciepło systemowe" - na pewno przejście z piecy węglowych a czy gazowych również?

Biorąc pod uwagę prędkość forsowania uchwał a w tym podwyżek funduszy remontowych to faktycznie nie realne.

JD_33 - 2016-05-05 00:34:43

Generalnie, nikt nie opisał na moj mail ws. możliwości podłączenia sieci miejskiej do naszych budynków...
Jednak dziś, przypadkiem trafiłam na informację o tym, że planowana jest przebudowa całościowa naszego osiedla (Kobierzyńska, Torfowa, Obozowa, do 8 pułku Ułanów).

Komunikat w tej sprawie : https://www.bip.krakow.pl/?news_id=75710 .

Postaram się zgłębić jeszcze ten temat.


Edit -> 13.05.2016r.

Udało mi sie dotrzeć do osoby z MPCE Krakow, ktora bezpośrednio zajmuje sie tym projektem. Generalnie w tym roku jest plan aby wybudować sieć osiedlowa, ktora za pomocą swoich rozgałęzień doprowadzać będzie ciepło pod każdy z bloków.

Kolejnym etapem będzią indywidualne podłączenia.

Aby uzyskać szczegółowe informacje nasz zarządca musi wypełnić wniosek, który da nam odpowiedz na kluczowe pytania. Dziś osobiście byłam w Reducie, rozmawiałam z Zarządcą i otrzymalalam zapewnienie ze wniosek zostanie wypełniony, a nasienie odpowiedz zostanie przekazana naszej wspólnocie... Także czekamy :)

Jest nadzieja..
C.DN.

saark18 - 2016-05-16 16:54:40

jestem przeciw
ponieważ:
ogrzewanie 
- sam sobie reguluje zużycie
- płace tylko w zimie
- jestem niezależny od systemowego ogrzewania
- mam piec gazowy dwu - obiegowy za który zapłaciłem kupując mieszkanie.
wywalenie gazu z budynku - czyli też gotowanie
- mam kuchenkę gazowo - elektryczną którą kupiłem do mieszkania z gazem.
- nie mam trzeciej fazy bo jej nie kupiłem ponieważ w mieszkaniu był gaz , a płyta bez trzeciej fazy mnie nie interesuje
- lubię gotować na gazie.
dodatkowo 
mieszkanie i dom ma dopiero ok. 5 lat.
- nie mam ochoty teraz na rycie i remonty wokół budynku, na klatkach schodowych i w mojej łazience ani kuchni.
- W łazience i kuchni która sobie zaprojektowałem do mieszkania z ogrzewaniem z pieca dwu-obiegowego i gotowania na kuchni gazowo elektrycznej.
- Mam inne plany na wydawanie swojej pensji na taka przeróbka.
Proponuje Sąsiadom - zanim uruchomicie jakiś proces zamiany zapytajcie współwłaścicieli wspólnoty czy maja na to ochotę,
a jeżeli nie maja to możne jakieś argumenty za?
:) no chyba że jesteście w stanie podciągnąć CO tylko do swoich mieszkań.

Mateuszu - 2016-05-17 10:38:12

Wg mnie ogrzewanie i ciepła woda użytkowa z sieci miejskiej jest zdecydowanie najlepszym i najbardziej komfortowym rozwiązaniem.

Jednak skoro zdecydowaliśmy się na zakup mieszkań w inwestycji z gazem, to biorąc pod uwagę wspomnianą ingerencję w mieszkania, części wspólne i koszty z tym związane, również jestem przeciwny.

JD_33 - 2018-01-31 22:19:55

Czas wrócić do tematu bo sieć miejska została wprowadzona na nasze osiedle. rozmawiałam z naszym sąsiadem, koszty przyłączeń są nie wielkie - zmiany widoczne tylko w kotłowni, do mieszkań i klatek nie trzeba zmieniać przyłączy. Wystarczy ściągnąć piec i zrobić coś z widocznymi rurkami.

Kiedy jest jakies spotkanie naszej wspólnoty?

hothip - 2018-02-01 13:25:27

JD_33 napisał:

Czas wrócić do tematu bo sieć miejska została wprowadzona na nasze osiedle. rozmawiałam z naszym sąsiadem, koszty przyłączeń są nie wielkie - zmiany widoczne tylko w kotłowni, do mieszkań i klatek nie trzeba zmieniać przyłączy. Wystarczy ściągnąć piec i zrobić coś z widocznymi rurkami.

Kiedy jest jakies spotkanie naszej wspólnoty?

"Sieć miejska została wprowadzona na nasze osiedle" - gdzie? kiedy? To że kładą rury na tzw. dołkach nie znaczy że sieć miejska jest u nas:)
"koszty przyłączeń są nie wielkie" - miejskie ciepło do naszych mieszkań trafi przy pomocy Bluetooth czy może Wi-FI?

Temat jest abstrakcyjny, zejdźmy na ziemię, pozdro.

Mateuszu - 2018-02-01 18:21:02

Przede wszystkim jak słusznie zauważyłaś mamy kotły zasilany gazem a nie kotłownię na paliwo stałe w piwnicy, więc ingerencja w klatki schodowe, mieszkania i łazienki jest konieczna.

Popieram, temat raczej abstrakcyjny.

oskiewicz - 2018-02-07 11:30:35

Absurd. Ilość pracy do wykonania, poziom kosztów i utrudnień z tym związanych jest taki, że trudno mi to sobie nawet wyobrazić.

Poza tym, nie wierzę, że wszyscy poza mną (bo na pewno nie zdecyduję się na kompletną rozwałkę mieszkania) zdecydują się na taką zmianę, a nie wyobrażam sobie, że MPEC zryje cały blok doprowadzając ciepłą wodę do poszczególnych mieszkań tylko. A i koszty zostaną zapewne zrzucone na całą Wspólnotę dla prac w częściach wspólnych i dojdzie jeszcze - konieczny po ich zakończeniu - remont.

Tymczasem my nie umiemy nawet podnieść sobie zaliczki na poczet przyszłych remontów... :lol:

www.obozowa38bc.pun.pl http://www.gastrofazakielce.pl/ http://www.kppspstaszow.pl/